FABRIKA.KIEV.UA

Київська державна фабрика театрального реквізиту

Дорогий(-а), гостю!

Фабрика театрального реквізиту була створена в 1940 році і в той час вона називалася "Театральний комбінат". У 1960 році Міністерство культури УРСР вирішило перейменувати його вже в "Київську фабрику театрального реквізиту".

З моменту заснування підприємства її творчий колектив найактивнішим чином намагався сприяти популяризації української національної культури. В її цехах створювалися народні та театральні костюми, бальне і танцювальне, ескізне, хорове і циркове взуття, а також українські віночки, суддівські і академічні мантії, одяг сцени, штори і портьєри, бутафорські вироби і театральна сітка. Протягом більш ніж сімдесятирічної історії фабрики, нашими постійними замовниками завжди були палаци культури, театри, клуби, філармонії, адміністративні установи, підприємства ресторанного бізнесу, вищі, середні, дошкільні навчальні та інші заклади. Ми виконували замовлення як для професійних, так і для аматорських художніх колективів України, а також народних колективів української діаспори.

На нашій фабриці вироби створюються як модельєрами, дизайнерами фабрики, так і за ескізами замовника. Професіоналізм і кваліфікація працівників, технічний рівень устаткування, наявність виробничих потужностей, а також відповідальність керівної ланки, є складовими, що дозволяють виконувати замовлення якісно, в короткий термін і за широкодоступним цінами.

Теперішньому штату фабрики вдалося зберегти традиції створення костюмів, взуття, оформлення театральних сцен. На нашому держпідприємстві постійно працюють над різноманітністю асортименту виробів, відновлюються як забуті техніки народних ремесел, в той же час освоюються нові напрямки виробництва.

Нинішніми нашими замовниками є провідні творчі трупи оперети, опери та балету, танцювальні та хорові колективи України, провідні майстри театральної сцени. Візитними картками фабрики є — Національна філармонія України, Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України, Національний університет ім. Т.Г. Шевченко, музеї Києва і багато інших організацій та установ України.